UTM (Fortinet)

fortinet banner

شرکت فورتی نت در سال 2000 توسط مدیرعامل سابق و بنیان گذار شرکت Netscreen تاسیس شد و توسط یک تیم مدیریتی قوی و با تجربه در زمینه امنیت و شبکه هدایت می شود. این شرکت یکی از بزرگترین و مطرح ترین ارائه دهندگان تجهیزات امنیت شبکه در سراسر جهان و رهبر و مبتکر جهانی در عرصه امنیت شبکه می باشد. محصولات این شرکت با حفاظت یکپارچه و عملکرد بالا به صورت گسترده سازمانها و شرکتهای استفاده کننده در سراسر دنیا را در برابر تهدیدات امنیتی پویا محافظت می نماید. چنانکه در سال 2012 در فهرست Fortune global 100 این شرکت بیشترین استفاده کننده در این زمینه را داشته است.

چرا Fortinet ؟

 • فورتی نت تنها شرکتی است که می تواند به شما راه حل های مدیریت تهدیدات قدرتمند، کامل و یکپارچه ای را که منتقل کننده ی حفاظت و عملکرد مطلوب می باشد، ارائه دهد.
 • این روزها شبکه های امنیتی بسیار پیچیده شده اند و با راه حل امنیتی کامل فورتی نت کنترل و نظارت، وضوح بیشتر و پیچیدگی کمتری در انتظار شماست.
 • استراتژی های اخیر امنیتی به تنهایی کافی نیستند، برای شبکه های بدون مرز امروزی شما به هوشمندی، حفاظت پیشرفته و انطباقی به منظور پوشش دهی همه زوایای شبکه خود احتیاج دارید. فورتی نت برای سازمان ها دسترسی به بزرگترین شبکه هوشمند تهدیدات جهانی را فراهم آورده و آنها را از این تهدیدات ایمن نگه خواهد داشت. محصولات پیشرفته فورتی نت می تواند به کاربر هشدار مهار در یک دقیقه را به منظور کمک به واکنش در برابر تهدیدات پیچیده ی امروزی ارائه دهد.
 • تنگناها در زیر ساختهای امنیتی سازمان ها دیگر قابل قبول نیست. سرعت تقاضای مشتریان، کارکنان، مطالب سازمان و سرعت معاملات همه و همه افزایش روز افزون دارند و بایستی از یک راه حل امنیتی با قدرت و علکرد بالا به منظور برآورده ساختن نیازهای فعلی خود بهره برده و این راه حل بایستی قادر به برآورده ساختن نیازمندی های در حال رشد شما باشد.

 

11 22 33

 

مزایای پلت فرم های Fortinet

از جمله ای مزایای استفاده از فورتی نت می توان به تنوع محصولات، کاربری آسان، پشتیبانی حرفه ای و تمام وقت، استفاده از تکنولوژی های روز دنیا و استفاده از فن آوری ASIC اشاره کرد.

گل سرسبد پلت فرم های امنیتی فورتی نت ، FortiGate می باشد که متشکل از ابزارهای فیزیکی  و مجازی بوده به نحوی که به صورت گسترده بک صف امنیتی و عملکرد شبکه ای ارائه می دهد.

تجهیزات فورتی گیت میتوانند شبکه های سازمانی از کوچکترین شبکه ها تا بزرگترین آنها را به سادگی از خطرات ایمن کنند. از کوچکترین مدل(دستگاه FG-20c ) تا بزرگترین مدل سری دستگاههای 5000 که برای ICP ها استفاده می شوند بیش از 25 مدل شامل میشود. بنابراین انتخاب راهکار مناسب و تامین امینت با هزینه مطلوب برای انواع شبکه ها امکانپذیر می گردد.

High End

سری FortiGate 5000-1000 از مرکز داده و نسل بعدی فایروالها ارائه دهنده ی کارایی بالای امنیت شبکه با latency فوق العاده پایین در یک دستگاه فشرده

Mid Range

سری FortiGate 900-100 از نسل بعدی فایروالها با عملکرد عالی و قابلیت های تلفیقی امنیتی برای سازمانهای متوسط

Entry Level

سری FortiGate 90-30 فشرده و جمع و جور می باشد. دستگاهها و لوازم امنیت شبکه All in One ، که ارائه دهنده ی UTM برای شرکت های توزیع کننده می باشد.

استفاده از فن آوری ASIC و ترکیب سیستم عامل FortiOS همراه تراشه FotriASIC و جدیدترین نسلهای CPU کارآیی بسیار بالایی را بوجود آورده است. تمامی فورتی گیت ها از کوچکترین مدل تا بزرگترین آنها دارای ویژگی های اصلی زیر می باشند:

 •   Firewall, VPN, and Traffic shaping   
 • Intrusion Prevention (IPS) 
 •  Antivirus, Antispyware,Antimalware
 •  Integrated Wireless Control
 •  IPv6 Support
 •  Web Filtering
 •  Antispam
 •   VoIP Support
 • Layer 2/3 routing
 •  WAN Optimization & Web Caching

تجهیزات فورتی گیت حفاظت بالایی را در برابر حملات شبکه ای، ویروس ها و خطرات ناشی از استفاده از Applicationها و نرم افزارها ایجاد می نماید.

44

استفاده به صورت High availability جهت بالا بردن ضریب برقراری شبکه و استفاده از Virtual domain جهت جداسازی قسمتهای مختلف شبکه که نیاز به ساختارهای امنیتی مختلف دارند از ویژگی های دیگر این محصولات می باشد. به روزرسانی خودکار از طریق FortiGuard ، تیم تحقیقاتی و شناسایی حملات فورتی گیت را آماده و مجهز نموده تا با جدیدترین حملات نیز مقابله نماید.

قابلیتهای بسیار بالا و کارآمد این محصول باعث شده است چندین سال متوالی به عنوان برند برتر در بین UTMهای دنیا شناخته شده و پرفروشترین محصول امنیتی UTM دنیا باشد.

با نگرش بر توانایی عملیاتی محصولاتی فورتی گیت می توان آنها را در سه دسته Soho, Midrange & Enterprise تقسیم بندی کرد. این دسته بندی با نوع استفاده سازمانها صورت گرفته است. برای مثال سازمانهای بزرگ که شبکه های پیچیده تری دارند استفاده از راهکارهای رده Enterprise شرایط بهتری را برای رفع نیازهای امنیتی سازمان در رده های UTM فراهم می سازد. شایان ذکر است قابلیتهای اجرایی مدلهای مختلف یکسان بوده و تفاوت در تعداد و نوع اینترفیس ها و توان و قدرت، آنها در رده بندی های مختلف از هم متمایز میکند.

افزودن دیدگاه جدید

نظر خودتان را ارسال کنید

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نقد یا نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفا وارد سایت شوید.

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت

کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به شرکت مهندسی تحقیق و توسعه ارتباط پانا می باشد.

گفتگوی آنلاین