پشتیبانی 24/7 :

031-36691964 | 021-88203003

مدیریت دسترسی از راه دور

(Privileged Access Management (PAM

مدیریت دسترسی راه دور (PAM)

نظارت و کنترل بر دسترسي های راه دور کاربران مجاز و پيمانکاران به تجهيزات مستقر در مراکز داده و منابع حساس شبکه سازمان اعم از سرورها، تجهيزات شبکه ای و امنيتی از نگرانيهای جدی مديران سازمانی محسوب می گردد. اين کاربران با استفاده از پروتکلهای مختلف دسترسی راه دور نظير RDP، SSH و VNC به تجهيزات حساس سازمانی متصل ميشوند. اين در حاليست که معمولا اين پروتکلها فاقد امکانات کيفی ثبت رخداد و رويدادنگاری بوده و لذا مدير امنيت سازمان، نظارت لازم را بر اينگونه دسترسيها نخواهد داشت. این سامانه، راهکاری است که به منظور مديريت دسترسيهای ويژه (Privileged Access Management) ارائه شده تا به سهولت و بدون نياز به تغيير در فرآيند‌هاي سازماني، سطح نظارت بالايي را بر اين گونه دسترسي های راه دور فراهم ‌آورد. این سامانه امکان نظارت و پایش بر دسترسی های راه دور را از طریق ضبط و نمایش فیلم، ثبت رخداد و امکان جستجو بر جلسات فراهم مینماید. همچنین مدیر قادر است سیاستهای فيلترينگ لازم را نیز بر مبنای امکان اجرای برنامه ها و فرامین در جلسات دسترسی اعمال نماید.

اجزای سامانه

سامانه سرور

به صورت سخت افزاری و همچنین ماشین مجازی قابل ارائه می باشد. کلیه سیاست های کنترلی و نظارتی کاربران مجاز راه دور در این سرور تعریف شده و تنظیمات این سامانه از طریق کنسول مدیریتی مبتنی بر وب انجام می شود.

کنسول مدیریتی

از طریق نرم افزار مدیر قادر است علاوه بر تنظیمات سیستمی و شبکه ای اقدام به تعریف سیاست های فیلترینگ و جستجو در جلسات مختلف دسترسی نمایید.

مزایای راهکار PAM:​

ویژگی های PAM

احراز اصالت و کنترل دسترسی کاربران

امکان جستجو در فیلم های جلسات نشست

پشتیبانی از پروتکل های دسترسی از راه دور رایج

نظارت بر جلسات نشست کاربران با ذخیره سازی به صورت فیلم

نظارت زنده بر جلسات نشست کاربران

امکان فیلترینگ

پشتیبانی از عملکرد کاملا شفاف

پشتیبانی از عملکرد غیرشفاف

امکان نسخه برداری از اطلاعات مبادله شده

ثبت رخدادها

دسترسی پذیری بالا

تعامل با سامانه های مدیریتی رخداد و حوادث امنیتی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.