پشتیبانی 24/7 :

031-36691964 | 021-88203003

Kaspersky Security for Mobile

این محصول به کاربران موبایل اجازه می دهد تا برای وظایف کاری خود از موبایل و تبلت استفاده کنند و نگران از دست رفتن اطلاعات حساس سازمان و در معرض خطر گرفتن فرآیندهای آن نباشند.

همچنین حفاظتی چند لایه شامل ضدبدافزار، ضد اسپم، کنترل برای دستگاهها و برنامه ها به همراه قابلیت ضد سرقت را فراهم می کند. برای کمک به مدیریت ساده وظایف، تمامی کارها از طریق یک کنسول مدیریتی واحد انجام می شود.

مزایا

مدیریت همه دستگاههای موبایلی که کارمندان از آنها در کار خود استفاده می کنند، می تواند کار سختی باشد. با توجه به اینکه تلفن و تبلت می توانند به سیستم های سازمان و داده های حساس سازمان دسترسی داشته باشد، حفاظت از آنها نیز به اندازه حفاظت از هر اندپوینت دیگری در شبکه مهم است.

این محصول دستگاههای موبایل درون شبکه سازمان را امن کرده و به شما امکان نظارت و کنترل و مدیریت آنها را می دهد.

تکنولوژی های ضد بد افزار پیشرفته از دستگاههای موبایلی در برابر تهدیدات مختلف مثل باج افزار، تروجان و فیشینگ محافظت میکند. ابزار تنظیم انعطاف پذیر امکان کنترل جزیی اجرای هر برنامه مجاز در هر دستگاهی را می دهد. اعمال پالیسی برای کاربران جدا یا گروهی از آنها ساده می باشد.

با توجه به بالا بودن میزان سرقت و گم شدن موبایلها، خطر از دست دادن اطلاعات نیز بیشتر می شود. زمانی که کارمندان از پسوردهای ضعیف و برنامه های آلوده و ناامن استفاده می کنند، این خطر چند برابر خواهد شد.

این راهکار برای کسب و کارها این امکان را فراهم می کند که به سادگی استفاده از پسوردهای قوی را اجباری کرده و از اجرای برنامه های ناامن و احراز هویت نشده، جلوگیری نماید.

اگر موبایلی دزدیده یا گم شود، قابلیت های خاص ضد سرقت کمک می کند تا اطلاعات حساس ذخیره شده روی دستگاه محافظت شوند. ابزاری که از راه دور کار می کنند به کاربر اجازه مسدود کردن دسترسی به برنامه ها و داده های دستگاه گم شده را داده و اطلاعات را از دستگاه پاک کرده و مکان حدودی آن را پیدا می کند.

احتمالا در هر سازمانی دستگاههای موبایلی زیادی وجود دارد که باید امن شوند.

این محصول به شما کمک می کند تا موبایلهای خود اعم از اندروید و iOS را امن و مدیریت کنید، با استفاده از کنسول مدیریت مرکزی ای که به شما امکان کنترل دیگر تکنولوژی های کسپرسکی را میدهد. این کنسول مرکزی یکپارچه در ساده سازی وظایف به ادمین کمک می کند.

قابلیت ها

پیشگیری از تهدیدات موبایلی

علاوه بر حفاظت براساس امضا و راهکارهای سنتی، این محصول از آنالیز ابتکاری و هوش تهدید ابری نیز استفاده می کند و سازمان شما از مزایای حفاظت real-time چند لایه در برابر تهدیدات موبایلی جدید، بهره مند می شود. برای کمک به مدیر امنیت، آپدیت های OTA تضمین می کند که هر موبایلی آخرین ورژن نرم افزار امنیتی کسپرسکی  را دارد.

کاربران می توانند با امنیت کامل روی دستگاههای موبایل وبگردی کنند.

بدون توجه به اینکه چه مرورگری استفاده می شود، تمامی وبسایتها قبل از باز شدن چک می شود و وبسایت های آلوده و فیشینگ به صورت اتوماتیک بلاک می شوند.

مدیران می توانند به راحتی دسترسی به وبسایت هایی که مغایر با پالیسی های سازمان است مثل شبکه های اجتماعی و سایت های سرگرمی و … را  بلاک کنند.

زمانی که کاربری موبایلی را root می کند، می تواند در معرض خطر امنیتی و اکسپلویت قرار بگیرد. کسپرسکی این موضوع را نیز برای مدیران ساده کرده است:

**بلاک کردن دستگاههای root شده و بنابراین آنها نمی توانند به داده ها و برنامه های سازمان دسترسی داشته باشند.

**حذف داده های ذخیره شده در این دستگاهها

زمانی که موبایلی دزدیده یا گم می شود، اطلاعات حساس سازمان می تواند در معرض خطر قرار بگیرد. به همین دلیل این محصول قابلیت ضد سرقت داشته و می تواند از راه دور نیز عمل کند. کاربران می توانند :

**دستگاه گم شده را قفل کنند.

**اطلاعات را از روی آن حذف کنند.

**مکان تقریبی موبایل را پیدا کنند.

**هشداری روی موبایل دریافت کنند.

**عکسی از کاربر احراز هویت نشده بگیرد.

**به صورت خودکار اگر سیم کارت موبایل عوض شد، شماره جدید را دریافت کند.

Google Firebase Cloud Messaging (FCM) and Apple Push Notifications (APNs) اطمینان داده اند که دستورات ضد سرقت در این پلتفرم ها به سرعت دریافت می شوند.

ادمین می تواند کنترل کند که چه برنامه هایی روی دستگاههایی که به سیستم های سازمان دسترسی دارند، نصب و اجرا شود. امکان پیکربندی ساده تضمین می کند که تنها نرم افزارهای مجاز می توانند روی دستگاهها دانلود شوند. ادمین می تواند لیست سفیدی از نرم افزارهای مجاز و لیست سیاهی از نرم افزارهایی که باید بلاک شوند، ایجاد کنند. یکپارچه سازی با KSN باعث می شود تا ایجاد و مدیریت این لیست ها ساده باشد. به علاوه کنترل انطباق کمک می کند ادمین دسترسی های دستگاههای سازگار را محدود کرده و به صورت خودکار قابلیت های ضدسرقت را اجباری کند.

مدیریت دستگاه موبایل MDM

با توجه به اینکه این محصول به مدیران یک رابط کاربری واحد برای مدیریت هر پلتفرم میدهد، پس در زمان آنها صرفه جویی شده و کمک می کند تا پالیسی های امنیتی به صورت یکپارچه اجرا شوند.

یکپارچه سازی پلتفرم های مدیریت دستگاهها موبایل کمک می کند تا پالیسی های گروهی یا جداگانه از طریق یک رابط کاربری راحتتر اعمال شود.

از Microsoft exchange ActiveSync ، iOS MDM و Samsung KNOX پشتیبانی می کند و بنابراین ادمین می تواند پالیسی های اجباری ای برای استفاده از پسوردها و تنظیمات APN-VPN، محدودیت در استفاده از دوربین و بلوتوث و … تنظیم کند.

این محصول شامل مدیریت دستگاههای iOS-Supervised بوده و به ادمین سیستم امکان مدیریت قوانین و تقویت امنیت کاربران را میدهد.

با استفاده از Android Enterprise، کسب و کارها می توانند پروفایل های کاربری برای موبایل های اندرویدی ایجاد کنند. ادمین می تواند اپلیکیشن های سازمانی را نصب کرده و استفاده از آنها روی دستگاه را مدیریت کنند. پشتیبانی از Samsung KNOX به ادمین کمک می کند تا تنظیمات فایروال، APN، VPN و سرور Exchange را در موبایل های سامسونگ مدیریت کند.

فعالسازی و مدیریت ساده Mobility

این محصول به کسب و کارها کمک می کند تا پیچیدگی مدیریت موبایل کمتر شده، مدیریت وظایف و امنیت ساده تر شود.

نصب این محصول ساده بوده و کاربر OTA می تواند  آن را از Google play، App Store یا پورتال کسپرسکی دریافت کند. لینکی یا کد QR برای هر موبایلی از طریق پیامک یا ایمیل ارسال می شود و پس از نصب دستگاه به صورت خودکار به KSC متصل می شود.

برای گوشیهای سامسونگ این محصول می تواند از طریق کنسول  Samsung KNOX نیز نصب شود.

این محصول دارای یک پورتال Self-service حفاظت شده با پسورد بوده که به کاربر کمک می کند تا بخشی از وظایف مدیریت را برای خود اجرا کند. زمانی که کاربر میخواهد به دستگاه جدیدی در شبکه سازمان متصل شود، این پورتال در این فرآیند آنها را راهنمایی  کرده و مطمئن می شود که دستگاه دارای امنیت لازم باشد.

پورتال همچنین امکانات ضد سرقت را در اختیار کاربر قرار داده، بنابراین می تواند تلفن را قفل کرده، اطلاعات آن را حذف کرده و مکان یابی کند، این کارها را بدون نیاز به کمکی از سمت ادمین میتوان انجام داد.

نسخه های on-premises این محصول از طریق KSC و نسخه های ابری از طریق کنسول ابری مدیریت می شوند. در هر صورت هر نوع نسخه ای که انتخاب کنید امکان مدیریت از طریق کنسول واحد و مرکز وجود خواهد داشت.

هر کنسولی به ادمین دید کاملی داده و امکان مدیریت موبایلها، لپتاپها، کامپیوترها، سرورها، ماشین مجازی و … در آن فراهم می باشد. این سطح از یکپارچگی به علت این است که تمامی تکنولوژی های امنیتی این محصول به صورت داخلی و در شرکت کسپرسکی ساخته شده اند.

کنسول مرکزی کسپرسکی دارای شاخص سطح حفاظت بوده که به ادمین امکان ارزیابی کامل سطح حفاظت هر موبایلی را میدهد. این شاخص هر دستگاهی را به سطحی از حفاظت از High تا low دسته بندی می کند.

اگر کسب و کارتان شبکه بزرگی داشته باشد، این مزیت به شما کمک می کند تا مسئولیت های مدیریت امنیت را بین ادمین های مختلف تقسیم کنید. برای مثال ممکن است بخواهید ادمینی امنیت اندپوینتها و موبایل ها را کنترل و مدیریت کند و دیگری وظایف مدیریت و مراقبت از سرورها را به عهده داشته باشد، چنین تقسیم بندی هایی ممکن است.

با پشتیبانی از اندروید و iOS، می توانید اغلب موبایلها و تبلتهای مورد استفاده را از طریق یک کنسول مدیریتی، محفاظت کنید.

نیازمندی های سیستم