استفاده کودکان از اینترنت و امنیت آنها


child1

4 internet-savvy countries agree: Kids go digital too early

این روزها اینترنت و تکنولوژی به جزء مهم تجارت، سفر و بسیاری دیگر از وظایف روزانه ی افراد بدل شده است به گونه ای که همه ی ما را در بر گرفته است.این موضوع درباره ی جوانتر ها حتی کودکان نیز صدق می کند، اما مطابق تحقیقی که ESET در این زمینه انجام داده این نتیجه حاصل شده است که بسیاری از والدین روسی، آمریکایی، آلمانی و انگلیسی شرکت یافته در این تحقیق و نظرسنجی از این موضوع خوشحال نیستند.

نظر سنجی نشان داد که درصد قریب به اتفاق 96.6 % پاسخ دهندگان روسی در مورد اینکه کودکان از سنین پایین از اینترنت و تکنولوژی استفاده می کنند، موافق و یا حتی خیلی موافق بوده اند.فقط 3.4% نظر عکس داشتند.

از سوی دیگر آلمان ها نسبت به نقشی که تکنولوژی می تواند در زندگی فرزندانشان ایفا کند خوشحال هستند تا جاییکه نزدیک به دو سوم آنها موافق و یا خیلی موافق با بیانیه ی عنوان شده در بالا می باشند.

آمریکایی ها کمی محافظه کار تر هستند.از بین هر سه آمریکایی دو نفر معتقدند که اینترنت و تکنولوژی خیلی زود در زندگی فرزندانشان وارد شده است، در حالیکه بقیه با این مسئله مشکلی نداشتند.

با 40.5 % نظر موافق و 23.9% نظر خیلی موافق، والدین انگلیسی زمانی که صحبت از نقش دستگاه های مدرن و منابع آنلاین در زندگی نسل جوان مطرح می شود، اندکی کمتر محافظه کار هستند.

جالب توجه اینکه، به نظر می رسد والدین انگلیسی در بین شرکت کنندگان دیگر کشورها ،قوی ترین پذیرندگان ابزارهای کنترل والدین ( Parental Control) مثل ESET Parental Control for Android می باشند.73% از این والدین اظهار کرده اند که از این ابزارها برای نظارت و کنترل فرزندانشان استفاده می کنند.

با توجه به تحقیقات ESET در این زمینه، این وضعیت در آلمان متفاوت است به نحوی که 56% از والدین روش های غیر تکنولوژیک را برای نظارت و کنترل فرزندانشان انتخاب کرده اند و در این میان تنها 44% از آنها از ابرازهای تکنولوژیک برای نظارت و کنترل فرزندانشان در دنیای مجازی بهره می برند.

 در همان تحقیقات آن لاین، 38% والدین آمریکایی عنوان داشته اند که از هیچ ابزار کنترل و نظارتی استفاده نمی کنندو به دنبال آن 44% والدین روسی نیز.

این نظر سنجی در ژانویه ی سال 2016 ، از بین تقریبا 1000 خانواده در هر یک از کشورهای ایالات متحده ی آمریکا، انگلستان، آلمان و روسیه انجام شده است.داده های به دست آمده از شرکت کنندگان آمریکایی، انگلیسی و آلمانی توسط Google Consumer Surveys گردآوری شده در حالیکه اطلاعات به دست آمده از روسیه به کمک Merku جمع آوری شده است.

این موضوع در بزرگترین نمایشگاه جهانی صنعت تلفن همراه که از تاریخ 22 فوریه در بارسلونا ی اسپانیا آغاز شده، مطرح خواهد شد: Mobile World Congress 2016. کارشناسان ESET در طول برگزاری در این نمایشگاه مستقر هستند.

این عبارت را در نظر بگیرید: امروزه کودکان از سنین پایین شروع به استفاده از اینترنت و تکنولوژی می کنند.

آیا شما خیلی موافق        موافق         مخالف        و یا خیلی مخالف هستید؟

 

Strongly Disagree

Disagree Agree Strongly Agree
UK 23.90% 40.50% 31.70%

3.90%

DE 33.50% 31.80% 26.30%

8.40%

US 27.30% 40.50% 27.00%

5.20%

RUS

70.60%

26.00% 1.60%

1.90%

 

آیا شما از برنامه های Parental Control برای نظارت بر فعالیت های آنلاین فرزندانتان استفاده می کنید؟

 

Using parental control tool?

Yes No
UK 72.80%

27.20%

DE 43.80%

56.20%

US 61.70%

38.30%

RUS 55.60%

44.40%

 

child2
    

 

منبع : www.welivesecurity.com

محصولات مرتبط :

برای دستگاه های اندرویدی :

 ESET Parental Control Kaspersky Safe Kids
 EPC  product box KSK

برای PC و کامپیوترهای شخصی :

ESET Multi Device Security Pack ESET Internet Security
Kaspersky Internet Security
Kaspersky Total Security
EMDS stacked  EIS  product box KISMD22 product box KTS22

افزودن دیدگاه جدید

نظر خودتان را ارسال کنید

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نقد یا نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفا وارد سایت شوید.

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت

کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به شرکت مهندسی تحقیق و توسعه ارتباط پانا می باشد.

گفتگوی آنلاین