پشتیبانی 24/7 :

031-36691964 | 021-88203003

جستجو

هشدار Cisco برای 14 آسیب پذیری خطرناک

تیتر مطالب

کمپانی Cisco و در جدیدترین هشدارهای منتشرشده از بخش امنیتی خود اعلام نموده که 25 آسیب پذیری کشف شده در برخی محصولات آن دارای درجه اهمیت بالاتری هستند. بیشتر آسیب پذیری ها بر روی محصولات سخت افزار شبکه ای هستند که مشکلاتی همچون حملات DoS بر روی سیستم عامل های IOS و IOS XE را در این سخت افزارها موجب می شوند. دو مورد از این آسیب پذیری ها بر روی محصولات سوئیچ های سری Catalyst 6800 و محصولات Webex Meetings Client می باشد.
از دیگر آسیب پذیری های منتشر شده می توان به انتشار اطلاعات حافظه، تزریق دستورات سیستمی، دور زدن محدودیت های دسترسی، اجرای کدهای مخرب را نام برد. برخی دیگر از آسیب پذیری ها دارای درجه اهمیت بیشتری هستند، چراکه نفوذگر می تواند با دسترسی از راه دور، این آسیب پذیری ها را Exploit کرده و به Device آسیب پذیر نفوذ کند.
یکی از این آسیب پذیری ها که حمله به آن از راه دور انجام می گیرد، حمله ی DoS به بخش Web Interface سیستم عامل IOS XE می باشد که نفوذگر توسط ساخت و ارسال نوع خاصی از درخواست های HTTP می تواند باعث Reload شدن سیستم عامل آن سخت افزار شبکه ای گردد. در ادامه آسیب پذیری های منتشر شده همراه با کد شناسایی هر کدام از آنها را مشاهده می نمایید:

130 5bb3640c205ca

 

منبع :

مرکز ماهر