پشتیبانی 24/7 :

031-36691964 | 021-88203003

جستجو

برداشت غيرمجاز و سرقت اينترنتي بيشترين وقوع جرايم در حوزه پليس فتا

تیتر مطالب

رئيس پليس فتا استان يزد گفت: برداشت هاي غير مجاز و سرقت هاي اينترنتي بيشترين آمار وقوع جرايم در حوزه فضاي مجازي را به خود اختصاص داده است.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا : سرهنگ ” حسين رضايي” برداشت هاي غير مجاز و سرقت هاي اينترنتي را بيشترين آمار وقوع در حوزه جرايم فضاي مجازي برشمرد و ادامه داد: بالاترين بي احتياطي در سرقت هاي اينترنتي لو رفتن و يا در اختيار قرار دادن رمز دوم کارت مي باشد.

وي خطاب به شهروندان افزود: رمزهاي بانکي را به صورت روز مره تغيير دهيد و در اختيار کسي قرار ندهيد همچنين كارت بانكي خود را متصل به پيامک کنيد؛ در پرداختهاي الکترونيکي به درگاههاي بانکي توجه داشته باشيد جعلي نباشند.

حسين رضايي ادامه داد: يکي از مواردي که متاسفانه افراد سودجو جهت انجام فعاليت هاي مجرمانه خود از آن سود مي برند دستگاه هاي خودپرداز مي باشد، در اين روش اين افراد با استفاده از چرب زباني و شيوه هاي مختلف رواني، شرکت ها، سازمان ها و افراد را فريب داده و به بهانه واريز پول به کارت يا حساب هاي بانکي، مالباختگان را پاي دستگاه خودپرداز کشانده و با شيوه هاي مختلف اهداف خود را عملي مي كنند.

وي داشتن چندين کارت بانکي در جيب هر ايراني نشانه ي استقبال خوب کاربران از بانکداري الکترونيک دانست و گفت: اين کارت ها داراي مزاياي بسياري از جمله دسترسي به خدمات بانکي در زمان هاي مختلف،کاهش هدر رفت زمان و هزينه، کاهش نيروي انساني جهت انجام امور بانکي و…. را براي کاربران اين حوزه فراهم آورده که در مجموع افزايش ضريب امنيت و اطمينان هموطنان عزيز را در پي خواهد داشت.

رئيس پليس فتا استان يزد رعايت نکات زير را باعث به حداقل رسيدن کلاهبرداري از طريق دستگاه ATM دانست و يادآور شد:جهت دريافت وجه تنها دادن شماره حساب و يا شماره کارت به فرد واريز کننده کفايت مي کند و نيازي به دادن رمز اول و دوم،CVV2، تاريخ انقضا و … نيست.

سرهنگ رضايي در خاتمه تصريح كرد:کارت عابر خود را در اختيار افراد ناشناس قرار ندهيد و در صورت مفقودي در اسرع وقت با شعبه بانک صادرکننده ي کارت تماس گرفته و يا از طريق اينترنت ‌بانک يا تلفن ‌بانک نسبت به مسدود کردن و باطل کردن کارت به منظور پيشگيري از هر گونه سوءاستفاده اقدام نماييد.